logo

Copyright ©2018 TürkPermit

YABANCI ÖĞRENCİLER İÇİN AÇIKÖĞRETİM

Türkiye, son yıllarda gerek eğitimcileri gerek eğitim başarısı ile bu alanda dünyada en çok tercih edilen ülkeler arasındadır. Yabancı uyruklu öğrenciler için, Türkiye'de açıköğretim fakültesinde okumak için nasıl bir yol izlenir bu blog yazımızda bu konu hakkında sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Yabancı Uyruklu öğrenciler için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan "Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS)" 2010‒2011 öğretim yılından itibaren kaldırılmıştır. Türkiye'de açıköğretim okumak isteyen öğrenciler, kendi ülkelerinden lise veya dengi okullardan mezun olmuş olması gerekmektedir. Mezun oldukları zaman bulundukları ülkenin Milli Eğitim Müdürlükleri'nden denk olduğunu gösterir denklik belgesi almaları gerekmektedir. Böylelikle açıköğretim fakültelerine kayıt yaptırabilirler. 

YÖS BELGESİ ŞARTI ARANMAMAKTADIR

 Açıköğretim fakültesina kayıt yaptırmak isteyen yabancı uyruklu öğrenciden, Yabancı Öğrenci Sınav(YÖS) şartı aranmamaktadır. Doğrudan lise diploması ile kayıt yaptırabilir. Kayıt işlemleri konusunda Turkpermit sizlere yardımcı oluyor.

Açıköğretim fakültesinde okuyan öğrenciler, eğitimleri online olarak alırlar. Kayıtlı olduğu okulun kendileri için oluşturdukları kullanıcı adı ile sistem üzerinden derslerini alabilirler. 

Açıköğretim Kaydı yaptırmak için : 0533 035 50 08 - 0850 888 0 157

Önemli bilgi : Açıköğretim Fakültesinde okumak yabancı uyruklu kişiye öğrenci ikamet izni alma hakkı tanımaz.
Paylaş:

Etiketler:

Yorumlar
Yorum Yapın