logo

Copyright ©2018 TürkPermit

TÜRKİYE’DE İKAMET İZNİ BİTEN TÜRKMENİSTAN VATANDAŞLARI HAKKINDA

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid – 19 salgını nedeniyle Türkiye’de birçok yabancı uyruklu kişi mağdur durumda kalmıştır. Türkmen vatandaşları ise bu durumdan en fazla etkilenenlerden olmuştur. Gün geçtikçe Türkmen vatandaşlarının yaşantısını kolaylaştıracak haberler gelmektedir. En son olarak Türkmenistan Konsolosluğu pasaport süresi biten Türkmenlerin pasaportlarını 2022’nin sonuna kadar uzatacağını duyurdu ve işlemlere başladı. İlgili habere bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Bugünkü yazımızda ise oturma izni biten Türkmen vatandaşların tekrardan nasıl yasal duruma geçeceğinden bahsedeceğiz.

2020 yılının Ocak ayından sonra oturma izni biten Türkmen vatandaşlarının tekrardan yasal duruma geçme şansları bulunmaktadır. Diğer ülke vatandaşlarında bu durumun geçerli olmamasının sebebi Türkiye ile Türkmenistan arasındaki yolların kapalı olmasıdır. Yolların kapalı olmasından dolayı kendi ülkelerine dönemeyen Türkmenistan vatandaşları başka bir ülkeye giriş – çıkış işleminde bulunarak Türkiye Cumhuriyeti’nde tekrardan yasal duruma gelebilmektedir.

Bu işlemin yapılabilmesi için ilk olarak Türkmenistan vatandaşının oturma izninin 2020 yılının Ocak ayından sonra bitmiş olması gerekmektedir. Bu tarihten önce oturma izni biten kişilere işlem yapılamamaktadır. Bu aşamadan sonra kişinin geçerli ve en az altı aylık süresi olan bir pasaportu olmalıdır.

Giriş – çıkış işlemi oldukça dikkatli bir şekilde yapılması gereken bir işlemdir. En ufak bir ayrıntının gözden kaçırılması kişiyi zor durumda bırakabilir. Bizler Türkpermit olarak Türkmenistan vatandaşlarına en sağlıklı hizmeti vermekteyiz. Eğer sizin de oturma izniniz 2020 yılının Ocak ayından sonra bittiyse bize aşağıdaki numaralardan ulaşabilirsiniz.

0535 108 94 60 - 0533 147 39 11

Paylaş:

Etiketler:

Yorumlar
Yorum Yapın