logo

Copyright ©2018 TürkPermit

TÜRKİYE'DE YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİ ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLER

Türkiye, son yıllarda eğitim alanında hızlı bir yükseliş yaşamakta. Bununla birlikte yabancı uyruklu öğrenciler için, gerek yaşam koşulları, gerek iş imkanları, gerekse üniversitelerin vermiş olduğu üst düzey eğitim sistemi ile çok fazla tercih edilmektedir. Sadece sınavsız önlisans veya lisans değil, yüksek lisans ve doktora yapmak isteyen öğrencilerde Türkiye'de eğitime devam etmek istemektedir.

Türkiye'de yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin bilmesi gerekenler ;

Yabancı uyruklu öğrencilerin, Türkiye'de yüksek lisans eğitimi alabilmesi için, diploma denklik belgesi veya diploma tanınma belgesi alması gerekmektedir. Bu başvuruları öğrencinin kendisi yapabileceği gibi, güvendiğiniz yabancı öğrenci kayıtları yapan aracı şirketede yaptırabilirsiniz. Tanınma belgesi veya denklik belgesi aldıktan sonra sınavsız yüksek lisans kaydı yaptırabilirsiniz. Her üniversitenin kayıt ve başvuru koşulları farklılık göstermektedir. Sınavsız kayıtlar hakkında turkpermit ile iletişime geçebilirsiniz. 

Yüksek lisans başvuru için gerekli evraklar;

Tezli yüksek lisans programına başvuracak yabancı uyruklu adaylar; yurt içi veya yurt dışı (Yurt dışı mezunlarının YÖK Denklik Belgesi veya YÖK’ten alınan Tanıma Belgesi sahibi olması gerekmektedir) fakülte veya yüksekokullardan bir lisans diplomasına sahip olmalıdır. 

* Pasaport ve pasaportun noter onaylı türkçe tercümesi

* Referans Mektubu

* Lisans eğitimini Türkiye'de tamamlayan öğrenciler; lisans diplomasının aslı ve noter onaylı türkçe tercümesi

* Lisans eğitimi yurtdışında tamamlayan öğrenciler için; Denklik belgesi veya Tanınma Belgesi

* Transkript ve noter onaylı türkçe tercümesi

* Avrupa Birliği üyesi ülkelerden alınan lisans diplomasının, diploma eki

Yüksek Lisans başvuruları için kayıtlar başladı. Üniversiteler hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:  0850 888 0 157 - 0533 035 50 08

 

Paylaş:

Etiketler:

Yorumlar
Yorum Yapın