logo

Copyright ©2018 TürkPermit

TÜRKÇE DİL EĞİTİMİ ALMAK İSTEYEN YABANCILAR

Türkiye'de üniversite okumak isteyen veya Türkçe dil eğitimi almak isteyen yabancı uyruklu vatandaşlar, hangi dil merkezlerine başvuru yapabilir. nerelerde eğitim alabilir, hangi kurslara kayıt yapabilir. Bu blog yazımızda sizlere bu konu hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız.

Dünyada 250 milyondan fazla kişinin Türkçe konuştuğunu biliyor muydunuz? Her yıl iş, tatil ve evlilik sebebiyle milyonlarca turistin ülkemize geliyor. Farklı ülkelerden, farklı kültürlerden gelen, farklı yaşamlara sahip milyonlarca kişi, ortak bir noktada buluşuyor; ortak dil, Türkçe.

Dil kursu programlarında Ortak Avrupa Dil Programı çerçevesinde A1 başlangıç seviyesi, A1-A2-B1-B2-C1-C2 olmak üzere toplam 6 kuru tamamlamaktır. Bunun yanında bazı üniversiteler de dil kursları açmaktadır. Üniversite kayıtları esnasında en az B1 seviyesinde dil bilgisi olduğunu gösterir belge olmalıdır. Turkpermit olarak sizleri, Tömer sertifikası alabileceğiniz kurslara yönlendirir ve üniversite kayıtlarınıza yardımcı oluyoruz. 

Türkiye'deki üniversitelerin bir çoğu kendi bünyelerinde yabancı öğrencilerine, dil eğitimi vermektedir. Bunun yanı sıra, dil kurslarından veya özel dil merkezlerinden de eğitim alabilirsiniz. 

Öğrenci kabul belgesi alan öğrenciler ülkelerinde bulunan Türk Konsolosluğuna öğrenim vizesi için başvuru yaparlar.

Öğrenci Kayıtları için : 0850 888 0 157 - 0533 035 50 08 no'lu telefon numaralarımıza ulaşabilirsiniz.

Paylaş:

Etiketler:

Yorumlar
Yorum Yapın