logo

Copyright ©2018 TürkPermit

MASAJ SALONLARINDA,OTELLERDE MASÖR OLARAK ÇALIŞMA İZNİ NASIL ALINIR ?

6735 sayılı Uluslararası İşgücü Kanununa göre İşyerlerinin ve Yabancıların Karşılaması Zorunlu Olan Değerlendirme Kriterleri bulunmaktadır.

"2020 yılında tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 salgını, küresel ekonomide büyük etkilere yol açarken bu süreçten en olumsuz etkilenen sektörlerin başında da turizm gelmiştir. bu nedenle, gerek turizmin yeniden canlanmasına destek olunması, gerekse sahadan gelen taleplerin karşılanması amacıyla, önceki yıllarda sektöre sağlanan muhtelif kolaylıkların sürdürülerek 2021 yılında da uygulanması bakanlığımızca uygun bulunmuştur."

Türkiye'de masör olarak çalışma izni alabilirsiniz. Bunun için işverenlerden ve masörlerden kriterler aranmaktadır. Yıllara göre değişiklik gösteren kriterler ile sizlere çalışma izni almanız konusunda yardımcı olabiliriz. Masaj salonları ve otellerde masör olarak çalışabilmeniz için hangi şartlar gerekmektedir :

* Masör, masöz ve SPA terapisti gibi işlerde çalışacak yabancılar için asgari ücretin 2 katı olması gerekmektedir. 

* Otellerde çalışacak uzmanlık ve ustalık gerektiren işlerde istihdam edilecek yabancılar için çalışan en az 10 T.C. vatandaşı şartı aranmaktadır.

* 3 yıldızlı turizm işletmelerinden ve belgeli tatil köylerinden, resmi makamlardan alınmış izinli masaj salonu bulunduğunu kanıtlayan belge, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından istenmektedir.

* Bünyesinde, hamam, sauna, SPA ve vb. kompleks bulunduran turizm işletmelerinden sözleşme aranmaktadır.

* Masör olarak çalışan yabancıdan, milli eğitim bakanlığından alınan masör diploması veya mesleki sertifika istenmektedir.

Masör olarak çalışacak yabancılar asgari ücretin 2 katı üzerinden değerlendirilmektedir. Fakat teşvikten yararlanıldığı takdirde bu ödeme asgari ücret olarak geçerli olabilmektedir.

Çalışma izni için bize ulaşabilirsiniz: +90 535 108 93 95 - 0850 888 0 157

Paylaş:

Etiketler:

Yorumlar
Yorum Yapın