logo

Copyright ©2018 TürkPermit

GREEN CARD BAŞVURULARI BAŞLADI! GREEN CARD NEDİR?

Green Card, ABD vatandaşı olmadığı halde ABD’de süresiz bir şekilde oturma ve çalışma iznini size sağlayan resmi göçmen vizesidir. 

Her yıl Amerikan Kongresi yetkisiyle ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından Çeşitlilik Göçmen Vize Programı kapsamında 50.000 kişiye kura ile Green Card (çeşitlilik göçmen vizesi) verilmektedir. Her yıl planlanan ve yapılan DV programı, basit ama bazı sert kurallarla sınırlandırılmış, istenilen şartlara uyan kişiler için uygundur. DV programını kazananlar, bir bilgisayar aracılığı ile rastgele yapılan çekiliş sonucunda açıklanmaktadır.

Green Card çekilişine katılmak veya çekilişi kazandığınız zaman vize alabilmek için İngilizce bilmeye gerek yoktur. Çekilişi kazanmak doğrudan Green Card almak anlamına gelmez. Çekiliş sonucunda toplam vize verilecek kişi sayısından daha fazla sayıda kişiye çekilişi kazandığına dair bilgi veriliyor. Bu kişiler arasında ise sadece işlemlerini hatasız ve zamanında gerçekleştiren ve ABD tarafından vize verilmesinde sakınca görülmeyen kişilere Green Card almalarını sağlayan vizelerden tahsis ediliyor.

Green Card'ın faydaları

  • ABD’de ömür boyu resmi olarak oturma ve çalışma hakkına sahip olursunuz.
  • Oy kullanmak dışında, Amerikan vatandaşlık haklarının neredeyse tamamına sahip olursunuz.
  • Amerikan Devlet Üniversiteleri’ne veya kurumlarına burs başvurusu yapabilir, öğrenim görebilirsiniz.
  • Amerikan Devlet Daireleri dahil hemen hemen her yerde çalışabilir ve kendi iş yerinizi açabilirsiniz.
  • Green Card ile ABD’de yaşamaya başladıktan 5 yıl sonra Amerikan Vatandaşı olabilirsiniz.

Green Card Başvuru Koşulları

Green Card Çekilişine başvurmak için her hangi bir yaş sınırı yoktur. Fakat en az lise mezunu olmak VEYA uzmanlık ve deneyim gerektiren bir işte en az 2 yıl çalışmış olma koşulu vardır.

Başvuru Tarihleri

Green Card başvuru tarihleri 6 Ekim - 9 Kasım 2021 arasındadır. 

Türkpermit ailesi olarak sizin için Green Card başvurularınızı özen ile yapmaktayız. İletişim için 0533 035 50 08 numarasını kullanabilirsiniz. 

Paylaş:

Etiketler:

Yorumlar
  • NEK MUHAMMAD NEK ZAD:
    17.10.2021 09:54:20

    Benda kendimi green carta basvuru yapmak istiyurm

Yorum Yapın