logo

Copyright ©2018 TürkPermit

A-1 Vizesi

Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahatinin amacı gözetilmeksizin A-1 vizesi alma hakkına sahip olan devlet veya hükümet başkanı istisnası haricinde, diplomat veya diğer devlet görevlilerinin vize türü Amerika Birleşik Devletleri’ne giriş sebeplerine bağlıdır.Amerika Birleşik Devletleri’ne ticari bir amaçla veya turist olarak resmi olmayan bir seyahat sebebiyle gidecek olan devlet görevlilerinin H, L veya B vizesi ile veya uygunsa Vize Muafiyet Programı altında seyahat etmeleri gereklidir; diplomatik veya resmi vize alma hakları yoktur.

Eşler, Partnerler ve Çocuklar: Aile bireyi vizesi almaya uygun olan kişiler; eşler ve  asıl başvuru sahibi ile aynı ev içerisinde yaşayan evli olmayan ve sartlara uygun kız ve erkek çocuklardır.: (A)21 yasin altinda (B) 23 yasin altinda tam zamanli olarak universite egitimine devam etmekte olan.  Aile bireyi vizesi almaya uygun olmayan aile bireyleri B1/B2 vizesine başvuruda bulunabilirler.

B1/B2 vizesi başvuru sahipleri başvuru ücretini (MRV),  veya varsa ülkeler arası karşılıklı anlaşma ücretini ödemek zorundalardır.

**Not: A, G ve NATO vizesi başvuru sahipleri sadece resmi vizeler için vize ücretini ödemekten muaftırlar.

Paylaş:

Etiketler:

Yorumlar
Yorum Yapın