logo

Copyright ©2018 TürkPermit

14.04.2021 YENİ KISITLAMALAR YABANCI UYRUKLU KİŞİLERİ DE KAPSIYOR

* 14.04.2021 *TARİHLİ **Kısmi Kapanma Tedbirleri**  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan yeni kısıtlamarda, yabancı uyruklu kişilerinde sokağa çıkma yasaklarına dahil olduğu belirtildi. 

Yabancılara yönelik sokağa çıkma kısıtlamasına dair muafiyet sadece turistik faaliyetler kapsamında geçici/kısa bir süre için ülkemizde bulunan yabancıları kapsamakta olup; ikamet izinliler, geçici koruma statüsündekiler veya uluslararası koruma başvuru ve statü sahipleri dahil olmak üzere turistik faaliyetler kapsamı dışında ülkemizde bulunan yabancılar sokağa çıkma kısıtlamalarına tabidirler.

­Hafta içi günlerde; 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız 10.00 - 14.00, 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız ise 14.00­ - 18.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup, bu saat aralıkları dışında sokağa çıkmamaları gerekmektedir. Hafta içi/hafta sonu ayrımı olmaksızın 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımızın şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanmalarına müsaade edilmeyecektir.

Herhangi bir zorunlu hali bulunmayan kişilerin sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerdeki şehirlerarası seyahatleri ancak toplu ulaşım araçları (uçak, otobüs, tren, gemi vb.) kullanılmak suretiyle mümkün olacaktır. İşi ile ilgili illiyetini belgeleyen toplu ulaşım araçlarının görevlileri ile şehirlerarası seyahat edeceğini bilet, rezervasyon kodu vb. ile ibraz eden kişiler sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacaktır. 

 

 
 
 
 

Paylaş:

Etiketler:

Yorumlar
 • Viktoriya Rubanova:
  03.05.2021 11:58:27

  Bu covid tarafınde yabanci insanlar parası gerdım yok mu??? Evli olabilirım. Ama kendı ihtıacim oldu zaman kimseye istiyacak değilim. Nerde bunu için baş vuracam. Annesi babasi ve kardeşı öldü için tek türk devlete para gerdım rıca ediyorum

  Murat Erşahin Cevapladı:
  03.05.2021 13:49

  Herkesin kendi konsolosluğu yardım ediyor. İkamet izniniz varsa kaymakamlıklara başvurabilirsiniz.

Yorum Yapın